• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/engelliasansorsistemleri/
  • https://twitter.com/AsansrCenka
ELEGANT HOMELİFT
HOMELİFT BETA

GAMA

GAMAengelli asansörü gama
CENKA Asansör yenilikçi ürün yelpazesine eklediği GAMA model dikey engelli  asansör modelini değerli müşterileriyle buluşturmanın gururunu yaşamaktadır.

GAMA,sınıfındaki diğer ürünlerden farklı olarak son kat yükseklik ölçülerinde sıkıntı yaşamadan 120 cm gibi bir yüksekliğe sığabilecek ebatlara sahiptir. 

Gama gerek işyerlerindeki vitrin görüşü, gerek villa dış ortamlarındaki görüş alanını kısıtlamadan kendine özgü tasarımı ile değerli müşterilerimize iyi bir alternatif olacaktır.

İç ve dış ortamlarda uygulanabilir yapısı ile projelerinize esnek imkanlar sağlayacaktır.

HOMELİFT

 

 

 

 

homelift,ev asansörü,evtipi asansör,engelli asansörü,villa asansörü,panaromik asansör,Aufzug nach Hause,آسانسور خانگی,ascenseur de maison,ascensor de casa,مصعد المنزل,elevador residencial,домашний лифт,home elevator,ホームエレベーター,घर की लिफ्ट,dubleks daire asansörü,balkon asansörü,sessiz ev asansörü,camlı ev asansörü,ev içi asansör,hidrolik asansör,ev tipi engelli asansörü,kuyusuz asansör,pratik asansör,homeliftcenka,cenkahomelift,nobel ev asansörü,yerli ev asansörü,ithal ev asansörü,ev asansörü imalatı,

 

 

MONTAJ ÖNCESİ:

Kurulum yapılmadan önce gerekli olan inşaat işlemleri:

Asansör  yapısal planlama ile iç içe olan önemli ortak hususlar barındırmakta olan bir sistemdir. Mimari planlama yapılırken üretici firmadan planlamaya katkı sağlanması istenmeli ve kesişebilecek hususlar birlikte planlanmalıdır. Kurulumun doğru yapılabilmesi için en,boy,yükseklik ölçüleri,kat kodları,çukur derinliği vb. ölçüler planlanmalı ve mimari ölçülendirmeler ile asansör projesi örtüşmelidir.

Asansör tesisinde iş paylaşımı doğru şekilde planlanmalı ve uygulanmalıdır. bu konuda asansör sözleşmesinde bulunan müşteri tarafından yapılması gerekli işler bölümünü inceleyiniz.

Mimari planlama yapılırken asansör ünite bölgesi(makina dairesi)ve asansör şaftı arasına tesisat ve hortum geçişleri için min.100 mm lik pimaş veya benzeri bir kanal oluşturulmalıdır.

Çukur dibine su dolma olası ise drenaj sistemi ile gider yapılmalıdır.

Çukur dibi tesfiyesi ve güçlendirme işleri yapılmalıdır. Panaromik asansörlerde kuyu tabanı görünür olcağıı için fayans vb. işlemler tercih edilebilir, bu işlem kurulum öncesinde yapılmalıdır.

Asansör projesinde belirtilmiş olan dış ölçüler en ve boy  (SHA-SHB) uygun halde hazırlanmalıdır. Bu durum mimari planlamada kırım,kesim,tadilat gibi aksiliklere yol açabilmektedir.

Sistem için gerekli çukur derinliği (pit) planlanan asansör tipine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu konu için asansör projesinde istenilen derinliğin uygunluğu tüm sistem hesaplarını (cam ebatları,kapı kodları,tavan bitişi vb) etkileyebilir. Çukur terazisi ve ölçüleri özenle projeye uygun halde hazırlanmalı dır.

Kat ve Kapı kodları:

Ölçülendirme safhasında beyan edilen kat yükseklikleri ölçülerine riayet edilmeli veya değişiklikler üretici firmaya bildirilmelidir. Asansör dikey kesitinde belirtilmiş olan kat kapısı kodları projeye göre kontrol edilmelidir. Örtüşmeyen durumlarda kapı altı kaplamlarında ekstra işlemler öne çıkacaktır.

Makine dairesi:

 asansör makine dairesi düşünülen alana sistem için talep edilen besleme hattı çekilmelidir. Ana tesisat panosundan sigorta ve kaçık akım rolesi ile çıkış yapılmalı ve makine dairesi bölümünde elektrik panosu ile sonlandırılmalıdır. Pano içerisinde pako şalter kaçak akım sigortalar ve aydınlatma anahtarı  bulunmalıdır. Makine dairesi alanı yeterli şekilde aydınlatılmalıdır. Makine dairesi tehlikeli olabilecek unsurlar barındıran bir alandır. Giriş çıkışı kilitli bir kapı ile muhafaza altına alınmalı ve acil müdahaleler için çalışılabilir olmalıdır.

 

KURULUM:

Çelik konstürüksiyon:

Kurulum öncesinde asansör projesinin mimari yapıya uygunluğu kontrol edilmelidir. Projede çukur ölçüsü belirtilmiş ise mutlaka kontrol edilmelidir. Çukur derinliğinin fazla veya eksik olması ilerleyen safhalarda bazı yapısal problemlere yol açabilir.

Klavuz  1. Sayfada şekil ile belirtilmiş olan dikme,yatay ve buna bağlı bağlantı aparatları proje kodlamasına göre hazırlanmalıdır. Çelik kons. Dikmeleri (D) kodlamaya göre dizilmeli ve yatay(Y) bağlantılar ile birbirine bağlanmalıdır. Kapı altı yatayları (Y1) diğer yataylar ile farklılık göstermektedir.

İlk dörtlü grup üzerine dikey (D-AD) Ekleme aparatları ile ikinci ve devamında gelen boylar ilave edilmelidir. Çelik kule işlemi bittikten sonra özellikle iç çapraz ölçülerine ve terazisine azami dikkat gösterilmelidir. İç çapraz ölçüsünü sabit tutabilmek için çapraz lamalar ile geçici sabitlemeler ile desteklenmelidir.

Teraziye alınmış ve iç çaprazları sabitlenmiş olan çelik mimari yapıya göre uygun olan noktalardan (kat betonu,tavan vb.)sabitlenmelidir.

Asansör sistemi çelik ile kompakt bir bütünlüğe sahip olduğu için temelde çok düzgün bir terazi,iç çapraz ve sabitleme işlemine ihtiyaç duymaktadır. Bu hususlarda olabilecek ölçü bozuklukları sistemin çalışmasında aksaklıklara yol açabilir.

RAY MONTAJI:

 KNSL,R,PLY-A,T,FLA Unsurları hazır edilmelidir. Çelik kurulumu sonrasında projeye göre ray cephesinde bulunan yatay kayıtlara ray montajı şekil klavuzunda gösterildiği gibi montajlayınız. Montaj esnasında ray arası ölçüsünün projeye uygun olduğunu kontrol ediniz.

KAPI MONTAJI:

Kat kapılarının projeye göre hangi cephede bulunduğunu kontrol ediniz. Kat kapısı altlarına gelen yatay kayıtların kesik tip (Y1) Olduğunu doğrulayınız. Kapı  yanlarında bulunan montaj deliklerinden çelik dikmelerine cıvata ile bağlantı yapınız.

PİSTON:

Piston montajı şekilde detaylandırılmıştır. Alttan yukarıya doğru pilye altlığı,pilye,piston,piston başlığı ve buna bağlı olan aparatlar ile montajlanmaktadır.

Pilye altlığı üzerinde bulunan pilye yuvasına pilyeyi yerleştiriniz. Pilye bağlantı aparatları ile sabitlemesini yapınız. Pistonu pilye üzerindeki yuvasına yerleştiriniz ve bağlantıları ile sabitleyiniz. Sabitleme aşamasında pilye ve pistonun ray merkezinde olmasına özen gösteriniz. Piston başlığı montajında  patenleri rayalara yerleştirerek piston başı vidası ile sabitleyiniz. Piston başlığı paten ayarını mutlaka yapınız.

KARKAS KURULUMU:

Karkas sistemi kurulumu şekilde detaylandırılmıştır. Sağ dikme,sol dikme,taban,üst atkı ile bütünlük kazanır. Dikmeer montajlanırken fren,paten,tekerlek gibi unsurların şekilli anlatımlarına göz atınız. Karkas sistemi finksbut bağlantı kuşağı sonrasında teraziye alınarak sıkılmalıdır.

HALATLAR:Halat ve bağlantı aparatlarını hazırlayınız. Halatları başlık üzerinden sağa ve sola eşit şekilde sarkıtınız. Halat sıralamasını dikkate alarak şişeleri çakınız ve kelepçelerini bağlayınız. Fazlazlık olan bölümü  sağlama yapmadan kesmeyiniz. Sağlama için asansörün ilk hareketinde yapılması gerekli mesafe kontrollerini yapmalısınız.

HORTUM BAĞLANTISI:

Hortum bağlantısı piston ve ünite arasına yapılmaktadır. Piston bağlantı noktasına patlak valfi montajını yapınız. Hortumun bir ucunu patlak valfine diğer ucunu ise üniteye bağlantı aparatları ile birlikte teflon bant ile sıkınız.

ÜNİTE:

Hidrolik üniteyi makine dairesi alanına yerleştiriniz. Ünite üzerinde bulunan yağ girişi kapağını açarak gerekli yağ seviyesince doldurunuz. Dolum esnasında ünite içerisine toz vb. yabancı maddelerin girmemesi için özen gösteriniz.  Ünite bağlantı kutusunda bulunan  elektrik bağlantılarını yapınız.

KUMANDA PANOSU:

Asansör kumanda panosu bağlantı şemasına uygun şekilde bağlanmalı ve kontrolleri yapılmadan enerji verilmemelidir. Elektrik bağlantıları bu konuda uzman olan personeller ile yapılmalı ve tehlikeli olabilecek işlerden kaçınılmalıdır. Bağlantı hataları gerek can güvenliğiniz gerekse sistem güvenliği için büyük önem arz etmektedir.

İLK HAREKET:

Hortum bağlantıları ve ünite bağlantıları sonrasında sisteme enerji verilerek ilk hareket için kuyu ile temas kurulmalıdır. İlk harekette piston baş bölümünde bulunan hava tıpası gevşetilmeli ve kademeli olarak yağ basılmalıdır. Hava deliğinden yağ gelinceye kadar bu işleme devam ediniz ve sonrasında tıpayı tekrar vidalayınız. İlk hareket verildiğinde motor ters yönde çalışabilir. Bu durumda basınç oluşmayacağı için hava alma işlemi de gerçekleşmez. Motor faz yönünü değiştirerek işleme devam ediniz. Asansörün ilk hareketi ile birlikte sistemin seyir mesafesince bir test sürüşü ile kontrollerin yapılması gerekir. Platform son kat hizasına yetişiyormu,kaçma mesafesi varmı,piston başlığı ray sonundan kurtuluyormu,piston başlığı ve karkas çakışması varmı gibi durumların kontrolü yapılmalıdır.

 

 

Ev Asansörü,ev tipi Asansör,ev içi asansör,villa asansörü,müstakil ev asansörü,panaromik ev asansörü,camlı ev asansörü ve homelift gibi terimlerle adlandırılabilmekte'dir. Ev asansörü fiyatları,ev asansörü ölçüleri,müstakil ev asansörleri,dubleks ev içi asansör fiyatları,dubleks daire için asansör,ev içi engelli asansörü.basit ev asansörü
dubleks ev asansörü,dublex ev asansörü,dış cephe ev asansörü,dış ortam ev asansörü,dışarıdan ev asansörü,engelli ev asansörü,ev asansör maliyeti,ev asansör sistemleri,ev asansör çeşitleri,ev asansörü,ev asansörü fiyatları,ev asansörü istanbul,ev asansörü resmi,ev asansörü web,ev asansörü zararlı mı,ev asansörü zorunluluğu,ev asansörü ölçüleri,ev asansörü ücreti,ev balkon asansörü,ev dışı asansör,ev dışı asansör fiyatları,ev dışından asansör,ev içi asansör fiyat listesi,ev içi asansör fiyatları,ev içi asansör modelleri,ev içi asansör sistemleri,ev içi asansör sistemleri fiyatları,ev içi asansör ölçüleri,ev içi asansörler,ev içi asansörü,ev içi engelli asansörü,ev içi kat asansörü,ev tipi asansör fiyatları,ev tipi asansör ölçüleri,ev tipi engelli asansörü,ev tipi hasta asansörü,hidrolik ev asansörü,homelift ev asansörü,homelift ev asansörü fiyatları,küçük ev asansörü,müstakil ev asansörleri fiyatları,dubleks ev asansörleri,dubleks ev asansörleri fiyatları,dublex ev asansörleri,dublex ev asansörleri fiyatları,dışarıdan ev asansörleri,ev asansörlerev asansörleri,ev asansörleri fiyatları,ev asansörleri listesi,ev asansörleri ürünleri,ev asansörü istanbul,ev balkon asansörü,ev dışı asansör,ev dışından asansör,ev içi asansör,ev içi asansör sistemi,ev içi asansör sistemleri,hidrolik ev asansörleri,ascensor de la casa,huise,ascenseur de maison,дом лифт,رفع المنزل,מעלית ביתית,ascenseur pour handicapés,رفع المعوقين,engelli asansör,engelli asansörü,engelli asansörleri,engelli asasör sistemleri,özürlü asansörü,hidrolik engelli asansörü,engelli asansör fiyatları,engelli asansör ölçüleri,engelli asansör teknolojileri,engelli asansör imalatı,ev asansörü imalatı,ev tipi asansör modelleri,asansör,elevator,asansör fiyat,homelift fiyat,cenkahomelift,evasansörücenka,cenka ev asansörü,koltuklu asansör,merdiven asansörü,merdiven platformu,trabzan lift,camlı ev asansörü,pabaromik ev tipi asansör,otomatik ev asansörü,cenka,daire içi asansör fiyatları,basit tip ev asansörü,küçük tip ev asansörü,cenka ev asansörü sistemleri,ev asansörü muğla,ev asansörü istanbul,ev asansörü ankara,ev asansörü izmir,ev asansörü adana,ev asansörü eskişehir,ev asansörü antalya,ev asansörü yapan firmalar,ev asansörü imalatı yapan firmalar,

 

 

 

 

 

REFERANSLARIMIZ

REFERANSLARIMIZ