• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/engelliasansorsistemleri/
  • https://plus.google.com/
  • https://twitter.com/AsansrCenka
Engelsiz Bir Yaşam Tasarlıyoruz                                                                                              

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR


  1. ENGELLİ ASANSÖRÜ NEDİR?

ENGELLİ ASANSÖRÜ: 630 kg, durak sayısı sınırsız, yüksekliğe göre 0,15 m/sn üzerinde hızla çalışan,min. 90 lık otomatik kat kapısı olması şart olan, kumanda butonlarının engelli erişimine uygun halde montajlanması gereken, engelli öncelikli tüm vatandaşların kullanabileceği asansör sistemidir.

ENGELLİ PLATFORM ASANSÖRÜ (LİFTİ): 
0,15 m/sn hız ile sınırlandırılmış makine emniyet yönetmeliğine taabi,engelli,yaşlı ve çocuk arabaları için tasarlanmış olan dikey engelli platform asansör sistemidir. Kat kapıları eksenli otomatik,min. ölçüsü 90 cm olması gerekmektedir. Hız normal asansörlere göre sınırlı tutulmuş olup, butona sürekli basım gerektiren totman prensibi ile çalışma zorunluluğu vardır. KAPALI TİP,AÇIK TİP Olarak ikiye ayrılmış olup sisteme göre hidrolik tahrikli, vida tahrikli ve makaslı tahrikli olarakta ayrılabilir.


KATLANABİLİR MERDİVEN ASANSÖRÜ:
Merdivenlerin yan bölümlerinde kendi küpeştesi veya duvardan montajlı olarak seyir alması sonucu katlar arası tekerlekli sandalye transferi yapmak için tasarlanmıştır. Sistem Düz ve Dönüşlü merdivenler olarak iki guruptan oluşur.  Platform kata geldiğinde,sistem üzerinde bulunan rampa otomatik olarak açılır, kullanıcı platformda konumlandıktan sonra rampa ve bariyer kol otomatik olarak kapanır ve geri kaçmalara karşı güvenliğini sağlamış olur. Tüm engelli sistemleri gibi bu sistemlerde de totman prensibi kullanılır.

TOTMAN PRENSİBİ:
Engelli sistemlerinde makine emniyet yönetmeliği gereğince zorunlu tutulmuş bu sistem butona sürekli basılı tutmak süretiyle hareket sağlamaktadır. Kullanıcı butana basılı tuttuğunda hareket eden sistem buton bırakıldığı anda durmalı hareket sonlanmalıdır. 

REFERANSLARIMIZ


 
HOMELİFT
 VİLLA ASANSÖRÜ